top of page

JAUNUMI

Zirglietas ar kvalitātes zīmi

Augusts 2014

 

IRĒNAS BAUFALES un PĒTERA REINIKA amatnieku darbnīca Rēzeknes novada Vērēmu pagasta zemnieku saimniecībā “Apkalnmājas” ir vienīgā Latvijā, kur gatavo zirglietas darba zirgiem. Meistaru prasmes un zināšanas rosinājušas darbības lauku paplašināt, un patlaban “Apkalnmājas” kļuvušas par būtisku latgaliskā dzīvesveida un kultūras mantojuma daļu....

 

Lasi turpinājumu www.la.lv.

 

 

Rīgas svētki 2014

Augusts 2014

 

Rīgas svētku ietvaros norisinājās pasākums "Latvijas zirgi senāk un tagad", kurš bija skaists piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. z/s Apkalnmājas sniedz iespēju mazajiem amatniekiem iemēģināt roku personiska laimes pakava tapšanā.

 

Lasīt plašāk par pasākumu: www.rigassvetki.lv, www.focus.lv, Ekspresintervija par pasākumu www.rigassvetki.lv 

 

Rēzeknes pilsētas svētki

Augusts 2014

 

z/s Apkalnmājas piedalās Rēzeknes pilsētas svētkos 2014.

 

 

Vitebska, Baltkrievija

Jūlijs 2014

 

z/s Apkalnmājas jūlija sākumā Latvijas amatnieku delegācijas sastāvā dodas uz Vitebsku Baltkrievijā, kur piedalījās festivālā "Slovjanskij Bazar".

 

 

Latgales dienas Sanktpēterburgā

Jūnijs 2014

 

Triju dienu garumā Kirova Centrālajā  kultūras un atpūtas parkā santkpēterburgiešiem bija iespēja izbaudīt Latgales lauku labumus, uz kuru jau trešo gadu pēc kārtas, bija devušies  Latgales reģiona attīstības aģentūras darbinieki, vairāk nekā 30 dažādās nozarēs strādājošie Latgales amatnieki – ādas meistari, keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji, kas  demonstrēs seno amatu tradīcijas, tāpat  folkloras kolektīvi.

 

Par pasākumu lasīt plašāk: www.mfa.gov.lv, www.apollo.tvnet.lv, www.travelnews.lv, www.lsm.lv, www.orudi.lv

 

Brīvdaba 2014

Jūnijs 2014

 

07. un 08. jūnijā z/s Apkalnmājas dalība gadskārtējā Mākslas darinājumu gadatirgū Brīvdabas muzejā. 

 

 

Kultūras zīme "Latviskais mantojums"

Aprīlis 2014

 

Jau trešo reizi lauku tūrisma uzņēmējiem piešķir zīmi “Latviskais mantojums”. No 35 zīmes pretendentiem tā tika piesķirta tikai trīspadsmit saimniecībām, tai skaitā, z/s Apkalnmajas. Kultūras zīme "Latviskais mantojums" ir pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma daudzināšanā, kā arī tā ir mārketinga zīme, kas norāda apmeklētājam, ka šajos objektos var iepazīt latvisko mantojumu.

 

Lasīt plašāk: www.unesco.lv, www.celotajs.lv.

 

 

XXV vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki

Jūlijs 2013

 

No 8. līdz 14. jūlijam z/s Apkalnmājas tika pārstāvētas amatnieku tirdziņā Vērmenes dārzā, kurš norisinājās vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ietvaros.

 

Latgales kultūras festivāls Sanktpēterburgā

Jūnijs 2013

 

No 7. līdz 9. jūnijam z/s Apkalnmājas ņēma dalību Latgales kultūras festivālā Sanktpēterpurgā, Krievijā.

 

Par pasākumu lasīt plašāk: www.db.lv, www.nra.lv, www.am.gov.lv, www.kasjauns.lv, kā arī skatīt www.youtube.com.

 

Brīvdaba 2013

Jūnijs 2013

 

Aizvadīts Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus 2013 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kurā dalību ņema arī z/s Apkalnmājas. 

 

Lasīt plašāk www.brivdabasmuzejs.lv

 

Veiksmes stāsts. Zirglietu darbnīca Latgalē.

Maijs 2013

 

Darbnīcas īpašnieki Irēna Baufale un Pēteris Reiniks zirglietas darba zirgiem izgatavo kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem. Pati saimniece ar zirgiem strādājusi kopš jaunības, beigusi Maskavas Timirjazeva akadēmiju, kas padomju lielvalstī bija vienīgā augstskola ar zirgkopības specializāciju...

Lasīt turpinājumu www.la.lv vai arī ielādēt pdf failu.

 

Pavasaris 2013, Rāmavā

Marts 2013

 

z/s Apkalnmājas ar plašu ādas izstrādājumu sortimentu klāstu tiks pārstāvēta 21. Satrpautiskajā lauksaimniecības, lopkopības, mežkopības un lauku celtniecības izstādē PAVASARIS 2013, kurš risināsies no 4. līdz 7. aprīlim izstāžu kopmleksā Rāmava, Rīgā.

Gaidīsim Jūs pie mūsu stenda!

Lasīt plašāk par Pavasaris 2013 www.aml-ramava.lv

 

Balttour 2013

Februāris 2013

 

Jau trešo gadu pēc kārtas z/s Apkalnmājas piedalās ikgadēji rīkotajā Baltijas lielākajā tūrisma izstādē Balttour 2013, Ķīpsalā. Jubilejas 20. starptautiskā tūrisma izstāde - gadatirgus norisinājās no 8. līdz 10. februārim. Apkalnmāju veiksmīgā piedalīšanās, popularizējot ekskursijas amatu mājā, piesaistīja plašu interesantu skaitu.

Lasīt plašāk par Balttour 2013 www.balttour.lv, Latgales plānošanas reģiona kopējo stendu „LATGALE VIENO” www.i-rezekne.lv, kā arī mūs var apskatīt www.delfi.lv

 

bottom of page