top of page

Vēstures gaita

Jau no 20. gadsimta sākuma Apkalnmājas ir dzimtas īpašums, kas atrodas Rēzeknes novadā, Latvijā.Latgalē vienmēr tikuši mīlēti ātras dabas zirgi, kuri bija daudzu paaudžu lolojums. Tie bija arī Apkalnmāju neatņemama sastāvdaļa. Dažādas lauku dzīves videi raksturīgās amatu tradīcijas un Latgales pusei  raksturīgais dzīves veida mantojums, lika pamatus Apkalnmāju amatu darbnīcas izveidei, kas veiksmīgi darbojas arī mūsdienās.Kopš 1998. gada Apkalnmājas nodarbojas ar zirglietu izgatavošanu. Pašlaik tā ir vienīgā amatnieku darbnīca Latvijā, kur izgatavo loka aizjūgam nepieciešamās  zirglietas. Meistaru prasmes un zināšanas  darbā ar ādu ļāva paplašināt Apkalnmāju darbību, paverot iespējas izgatavot ādas izstrādājumus arī  citiem mājdzīvniekiem, kā arī ādas aksesuārus dāmām un kungiem.

Apkalnmāju mērķis – saglabāt, izkopt un popularizēt Latgales kultūrvēsturisko mantojumu, tāpēc no 2011. gada Apkalnmājas ir atvērtas ekskursantiem un atpūtniekiem.

z/s APKALNMĀJAS

Vēstures gaita / Amatnieku darbnīcas izveides mērķi / Misija

 

Amatnieka darbnīca tika veidota ar mērķi:​• saglabāt un izkopt Latgales kultūrvēsturiskās dzīves vides un amatniecības izpausmju daudzveidību;


• veicināt Latgalei raksturīgo zirgkopības kultūrvides saglabāšanu;


• popularizēt amatniecību kā lauku dzīvesveidu;• sekmēt amatizglītību, kas palīdzēs saglabāt senā amata iemaņas, zirglietu – saku, sedulku, sleju, iemauktu un citu izstrādājumu izgatavošanu.​

​Misija:

 

Mēs attīstām amatniecību kā mazā biznesa jomu, pilnveidojam izstrādājumu sortimentu, paplašinām tā noietu tirgū, kā arī veicinām Latgales kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu ar tūrisma pakalpojumu starpniecību.

 

bottom of page